Gå till: Aktuella race
Gå till: Racekalender
För dig som är arrangör
För dig som är tävlande

WHAT 1.0
Förmodligen det enklaste och smidigaste anmälningssystemet till snöskoter- tävlingar som finns!

Tekniken bakom är avancerad medan handhavandet lätt - alltså så som det ska vara!


Konto Admin
INFORMATION

EN WEBBTJÄNST AV RACINGKOMPANIET

POWERED BY
Medialeden HB

Enklast möjliga för arrangörer att sköta anmälningar och för dig som förare att anmäla sig!


Tävlingsresultaten presenteras av
Raceanmalningar.se - Tävlingar du enkelt kan anmäla dig till

Rykande resultat från Crosstävlingen som arrangerades av:
SnoX MK den 05 Dec 2009

UNGDOM
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
333 Eetu KARJALAINEN VRC 10 10 10 30 1:a
11 Filip SUNDSTRÖM ARJEPLOGS SF 5 8 9 22 2:a
29 Balder NÄÄS HEDEVIKEN SSK 9 6 9 24 3:a
288 Jesper DEGERBJÖRK KIRUNA MK 10 9 10 29 4:a
38 Johan GRYM HEDEVIKEN SSK 9 7 7 23 5:a
97 Rasmus TALUS-HJELM MORGONGÅVA MF 8 9 8 25 6:a
26 Lukas JOHANSSON GARGNÄS MK 7 7 4 18 7:a
22 Robin OTTOSSON VILHELMINA MK 7 5 4 16 8:a
34 Nisse HALVARSON ARVIDSJAUR MS 6 8 6 20 9:a
100 Pontus NÄSSLANDER ARJEPLOGS SF 8 10 8 26 10:a
Poängställning för SnoX Series
[Topp]
SPORT FAN
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
6 Sven-yngve LINDSTRÖM ÅSELESK 10 9 9 28 1:a
1 Lars LUNDBERG ÄLVSBYNS MS 9 10 9 28 2:a
64 Henrik Lundström Nolaskogs Sk 8 10 8 26 3:a
5 Robin HENNIG TAVELSJÖ SK 10 0 10 20 4:a
15 Henrik SANDLUND LULEA MS 7 7 6 20 5:a
80 Daniel ERIKSSON VÄNNÄS MK 8 8 10 26 6:a
23 Marcus Falk Umea Ak 6 9 8 23 7:a
11 Daniel BRORSSON SMÅBYARNAS SK 6 8 5 19 8:a
20 Roine PERSSON ARVIDSJAUR MS 7 6 7 20 9:a
115 Pär KARLSSON NOLASKOGS SK 5 7 7 19 DNS
Poängställning för SnoX Series
[Topp]
WOMEN
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
109 Petra Lindeborg Lima Ms 5 8 6 19 1:a
5 Emma KARLSSON ÅSELE SK 9 9 10 28 2:a
8 Annacarin KARLSSON ÄLVSBYN MS 10 10 10 30 3:a
32 Isabell MOLAND ALTA SSF 9 10 8 27 4:a
6 Matilda JOHANSSON ÄLVSBYNS MS 8 8 8 24 5:a
17 Elina ÖHMAN ÄLVSBYNS MS 8 7 9 24 6:a
41 Johanna KARLSSON TÅSJÖ SSK 7 9 7 23 7:a
18 Jennifer NORLIN SMÅBYARNAS SK 10 6 9 25 8:a
22 Emma NILSSON TEAM WALLES MK 7 7 7 21 9:a
661 Charlotte SVENSSON ÅSELE SK 6 5 6 17 10:a
Poängställning för SnoX Series
[Topp]
SEMI - PRO OPEN
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
711 Emil Ottosson 10 10 20 1:a
3 Lars Lundberg Älvsbyns Ms 10 10 7 27 2:a
96 Daniel NILSSON MORJÄRVS MS 8 9 17 3:a
76 Henrik Mases Rättvik Boda Mk 9 8 10 27 4:a
13 Markus ESKELINEN TÖRE SK 7 7 8 22 5:a
17 Johnny SAHLÉN ÅSARNA SSK 5 7 5 17 6:a
714 Emil VANHATALO SNOX MK 8 9 8 25 7:a
88 David LARSSON GARGNÄS MK 10 5 9 24 DNF
90 Sebastian Tägtström Krokom 4 6 9 19 DNF
66 Kim Fors Sundsjö Sk 7 5 7 19 DNF
Poängställning för SnoX Series
[Topp]
SEMI - PRO STOCK
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
81 Tony SVENSSON BORLÄNGE SK 8 10 9 27 1:a
25 Magnus SUNDSTRÖM ARJEPLOGS SK 9 10 8 27 2:a
15 Henrik SANDLUND LULEA MS 6 8 8 22 3:a
3 Christoffer WIKSTRÖM ÄLVSBYNS MS 8 9 3 20 4:a
171 Lars NORDIN NOLASKOGS SK 5 3 10 18 5:a
20 Per Vesterberg Älvsbyns Ms 10 5 10 25 6:a
19 Glenn Björk Infjärdens Racing 5 4 9 18 7:a
102 Lars Söderström Umeå Ak 9 8 7 24 8:a
88 David LARSSON GARGNÄS MK 10 9 4 23 DNF
153 Emil PERSSON STALONS SK 7 6 5 18 DNF
Poängställning för SnoX Series
[Topp]
PRO STOCK
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
99 Johan ERIKSSON TEAM WALLES MK 10 10 10 30 1:a
84 Viktor STENMAN STORUMAN SK 8 10 9 27 2:a
330 Fredrik HERTÉN NYKARLEBY SKOTER KLUBB 9 10 9 28 3:a
711 Emil OTTOSSON 6 10 8 24 4:a
123 Iisko NÄKKÄLÄJÄRVI YLM 9 8 9 26 5:a
901 Joel WESTERLUND ARJEPLOG SF 8 9 10 27 6:a
123 Mathias JOHANSSON ÄLVSBYNS MS 10 8 9 27 7:a
146 Johan VESTERLUND ROBERTSFORS MS 9 8 8 25 8:a
149 Markus JOHANSSON GARGNÄS MK 10 8 6 24 DNS
100 Pontus ENGSTRÖM ÖSTERSUNDS SSK 9 7 9 25 DNS
Poängställning för SnoX Series
[Topp]
PRO OPEN
Nr Namn KVALPOÄNG 1 2 3 Tot Final
99 Johan ERIKSSON TEAM WALLES MK 10 9 9 28 1:a
141 Jussi HONKA (STCR) STEELCROSS RAAHE 9 10 9 28 2:a
102 Simon FLINKFELT ÄLVSBYNS MS 6 8 10 24 3:a
4 Jimmy JOHANSSON GARGNÄS MK 8 7 8 23 4:a
2 Petter NÅRSA MOSKOSEL SK 7 10 10 27 5:a
97 Jonathan ERIKSSON LYCKSELE MK 6 9 7 22 6:a
123 Iisko NÄKKÄLÄJÄRVI YLM 6 6 9 21 7:a
100 Pontus ENGSTRÖM ÖSTERSUNDS SSK 10 6 7 23 8:a
7 Fredrik GRANBERG TAVELSJÖ SK 4 10 8 22 9:a
84 Viktor STENMAN STORUMAN SK 10 8 10 28 DNF
Poängställning för SnoX Series
[Topp]

 

FÖRARE 1-2-3
Med mycket enkla steg kan du som förare anmäla dig till olika tävlingar direkt on-line. Det mesta är dessutom förifyllt

ARRANGÖR PUHH
Vi vet vilket jättejobb, inte minst administrativt, som ligger bakom varje tävling.

Nu kan du som arrangör skapa ett eget konto på raceanmalningar.se.

Efter det hanterar du hela tävlingsanmälan mycket enkelt! På mindre än 10 minuter har du skapat dig ett eget anmälningssystem med de kriterier som du vill visa, vi har automatiserat så det mesta faktiskt redan är ifyllt även för dig!

FULL KONTROLL
Som arrangörsadmin ser du själv vilka som anmält sig och det i realtid.

Du slipper en massa felaktiga anmälningar från förare som t.ex. felaktiga namn, startnummer mm då allt finns förifyllt.

Du godkänner själv de anmälningar som är gjorda.

När anmälningsavgiften är betald klickar du i ett okey, efter det skickas automatiskt ett e-postbrev till föraren att allt är som det ska med anmälan samtidigt uppdateras startlistorna helt automatiskt. En fin service för publik, förare och din egen arrangörsstab.