Gå till: Aktuella race
Gå till: Racekalender
För dig som är arrangör
För dig som är tävlande

WHAT 1.0
Förmodligen det enklaste och smidigaste anmälningssystemet till snöskoter- tävlingar som finns!

Tekniken bakom är avancerad medan handhavandet lätt - alltså så som det ska vara!


Konto Admin
INFORMATION

EN WEBBTJÄNST AV RACINGKOMPANIET

POWERED BY
Medialeden HB

Enklast möjliga för arrangörer att sköta anmälningar och för dig som förare att anmäla sig!


SM DELT 2 SÖDER
RACEDATUM:2010-02-13
EFTERANMÄLAN FRÅN:2010-01-31 Klockan 21:00
ANMÄLAN STÄNGER:2010-02-09 Klockan 21:00
PLATS:Mattsåsbanan- Torgås/Lima
ARRANGÖR:Lima MS
TÄVLINGSTYP:Cross
KLASSER:Pro Open, Sport 600, Pro Stock, Ungdom 600, Tjej
KONTAKT TEL:070-2233044
KONTAKT E-POST:cl.renheim@telia.com
MER INFO:http://limams.com
TILL ANMÄLAN


Registrerade anmälningar för
SM DELT 2 SÖDER
Välj annan tävling här
 
Pro Open
Nr Namn Skoter Klubb Team Transp. ID
12 Mads TAMNES Ski-Doo BREKKEN MK Team Tamnes
20 Gustav VESTIN Ski-Doo NIPSTADENS SK Sollefteå Servicecenter 8242915
25 Fredrik ERIKSSON Lynx LOFSDALENS SK Agrol Racing Team 7695936
29 Christoffer BERGLUND Lynx BORLÄNGE SSK Team Skoterbutiken
32 Mikael YTTERBOM Ski-Doo SMK GÄVLE 7466421
45 Andreas NORDH Arctic Cat BOLLNÄS MK 78986
55 Jeff ÖIJER Lynx MORA MK 7482005
66 Kim FORS Ski-Doo SUNDSJÖ SK Team Karlssonracing 4476732
68 Trond BAKÅS Polaris SINGSÅS MK Polaris Racing Skandinavia 1663874
71 Leif BERGLUND Arctic Cat BOLLNÄS MK Team Luvaracing.se
75 Johannes BERGLUND Lynx MALUNGS MK 9358270
79 Johan DAHLGREN Arctic Cat TEAM WALLES MK 6262298
83 Larz HANSSON Arctic Cat SBSK
95 Roger KARLSSON Lynx BORLÄNGE SSK Skoterbutiken.se
99 Johan ERIKSSON Polaris TEAM WALLES MK Polaris Scandinavia/duells 7061761
120 Dan LANG Polaris ÅREDALENS SSK Team Polaris/duells 8157147
139 Daniel ANDERSSON Polaris WOXNADALENS MK A-i Racing Team 7963556
144 Marcus EVENSSON Polaris ÅREDALENS SSK Polaris Scandinavia/motorhuset Racing Team 0846264
177 Gustav MUNTER Ski-Doo SMK OCKELBO Hagmans Tak 6767274
199 Ted LINDBORG Polaris LINGHEDS SK 5328354
255 Isak VALLSTRÖM Polaris HEDE SNÖSKOTERKLUBB
311 Adam RENHEIM Lynx LIMA MS Brp Racing Team 1698702
 
Ungdom 600
Nr Namn Skoter Klubb Team Transp. ID
13 Calle ÅBERG Ski-Doo SMK OCKELBO Omab Racing 8684798
17 André GUNNARSSON Lynx WOXNADALENS MK 2272209
18 Robin KARLSSON Ski-Doo STRÖMSUNDS MK Teamkarlssonracing.se 7887667
19 Robert TÖRNKVIST Polaris SMK SÖDERHAMN 9667787
27 Nisse KJELLSTRÖM Polaris SMK SÖDERHAMN Full Strike Energy 1844867
29 Balder NÄÄS Lynx HEDEVIKEN SSK Nääs Maskin Och Motor 2693024
35 Alexander FORSTMAN Lynx LIMA MS 7520958
38 Johan GRYM Lynx HEDEVIKEN SSK Nääs Maskin Och Motor 7772474
41 Johan ENGKVIST Lynx TÅSJÖ SSK Teamkarlssonracing 4781909
43 Lilleman ANDERSSON Lynx BOLLNÄS MK Hasses Cross 1468692
45 Martin JOHANSSON Lynx LIMA MS
49 Erik HANSSON Lynx WALLES MK Je Racing.nu
54 Børge BAKÅS Polaris SINGSÅS MK Polaris Nordmøre 7055887
55 Fredrik KIRKHUS Ski-Doo SINGSÅS MOTORKLUBB Team Kirkhus 6733180
60 Kevin FAGRÉ Polaris SMK SÖDERHAMN
66 Emil DAHLSTEN Lynx TEAM WALLES MK Ljungbergs Motor 4637172
71 Björnar ELDA Ski-Doo SINGSÅS MOTORKLUBB Singsås Motorsport
84 Even MATHIESEN Lynx SINGSÅS MOTORKLUBB Singsås Motorsport 6701899
97 Rasmus TALUS-HJELM Lynx MORGONGÅVA MF Jockesskoter&motor 0722200
99 Anthon BODIN Lynx SMK SÖDERHAMN Bodins Motorsport 2106306
135 Gøran EIDEBAKK Lynx ÅLEN MK 7175565
144 Sebastian DROTZ Ski-Doo HÄRJEDALENS AK 4549773
999 Magnus REITEN Ski-Doo SINGSÅS MK Reiten Snowcross 6976795
 
Pro Stock
Nr Namn Skoter Klubb Team Transp. ID
1 John STENBERG Ski-Doo LOFSDALENS SK Team Ski-doo Sweden 5046112
12 Daniel LANDIN Arctic Cat SMK OCKELBO Team Ockelbo Gummiservice 8905586
17 Johnny SAHLÉN Lynx ÅSARNA SSK Team K R Trafik 8029727
22 Bosse HANSSON Ski-Doo LINGHEDS SK Team Cykel & Motor Säter
24 Andreas NORDIN Ski-Doo LINGHEDS SK Team Cykel O Motor Säter 9728620
28 Andreas SJÖSTRÖM Lynx NJURUNDA MK 6704058
31 Daniel BERGSTRÖM Lynx HAK 7272014
32 Tomas Strömer STRÖMER Lynx SMK SÖDERHAMN Hälsinge Anläggning O Uthyrnig 5587574
41 Mattias KARLSSON Ski-Doo TÅSJÖ SSK Teamkarlssonracing.se 4583458
44 Dennis JONSSON Polaris SMK OCKELBO Team Ockelbo Gummiservice 7559995
48 Henrik REVELJ Polaris TEAM WALLES MK Revelj Racing
49 Mattias ROOS Arctic Cat RÄTTVIKBODA MK Team Luvaracing
50 Jonas STENBERG Ski-Doo LOFSDALENS SK Agrol Racing Team 9504949
53 Emil MOLANDER Arctic Cat NJURUNDA MK 6087005
55 Jeff ÖIJER Lynx MORA MK
56 Martin MYHR Arctic Cat TEAM WALLES MK Team Motor & Fritid
57 Kalle WALLINDER Ski-Doo LINGHED SK Cykel & Motor Säter
58 Jacob NYGÅRDS Lynx RÄTTVIK BODA 9479736
61 Johannes JONSSON Ski-Doo LIMA MS 9269697
68 Marcus OGEMAR Polaris ÖSTERSUNS SSK Motorhuset/polaris Racingteam 6245472
69 Sellæg TOMMY Ski-Doo TYDAL MK 9641920
76 Micke SKOGH Ski-Doo SMK OCKELBO Team Kjellas Racing
79 Johan DAHLGREN Arctic Cat TEAM WALLES MK 6262298
81 Tony SVENSSON Ski-Doo BORLÄNGE SNÖSKOTERKLUBB
91 Rikard ERIKSSON Lynx ÖSTERSUNDS SSK 7594466
95 Roger KARLSSON Lynx BORLÄNGE SSK Skoterbutiken.se
100 Pontus ENGSTRÖM Polaris ÖSTERSUNDS SSK Motorhuset/polaris Racingteam
101 Oscar HEDMAN Polaris LIMA MS
108 Marcus JOHANSSON Polaris ÖSSK Motorhuset/polaris Racingteam 2082226
112 Per JOHANSSON Polaris LINGHEDS SK
114 Alexander BERGLUND Arctic Cat BOLLNÄS MK Team Luvaracing.se 246253
115 Anders ERIKSSON Arctic Cat LINGHEDS SK
119 Emil SUNDVISSON Polaris ÅSARNA SK 7534604
124 Håkan WICKBERS Lynx BOLLNÄS MK 8610817
126 Jonas ØSTBYHAUG Lynx TYDAL MK 4667704
136 Andreas JOHANNESSON Lynx LIMA MS 7363661
140 Daniel RÖNNUNG Lynx LOFSDALENS SK 900504-2172
165 Peter BLOM Arctic Cat MORA MK 1762865
167 Rickard ÅHS Lynx MORA MK 7337930
169 Gjøran GUSTAVSON Ski-Doo VERDAL SSK
171 Lars NORDIN Ski-Doo NOLASKOGS SK 9193193
182 Erik ROSENDAHL Ski-Doo SMK DALA Katalysatoråtervinning 1789604
244 Jonas LANTZ Lynx NJURUNDA MK Team K G:s Tuning / Lv5 Parts Unlimeted 6437490
311 Adam RENHEIM Lynx LIMA MS Brp Racingteam 1698702
312 Gustav INGELSSON Ski-Doo ÅSELE SK Lb Intressenter Ab 9518290
444 Robin OLAUSSON Arctic Cat ÖSTERSUNDS SSK
511 Pär BONDESON Lynx NIPSTADENS SK
600 Cristopher PERSSON Ski-Doo NORDANSTIGS SK 3359498
711 Emil OTTOSSON Arctic Cat STRÖMSUNDS MK Snowrider 0669989
732 Magnus LARSSON Polaris JÄRPEN/UNDERSÅKER Team Ytterocke Production 7166860
811 Marica RENHEIM Lynx LIMA MS Team Renheim Snowcross 8170568
 
Sport 600
Nr Namn Skoter Klubb Team Transp. ID
11 Daniel BRORSSON Lynx SMÅBYARNAS SK Dorotea Husvagnscenter
14 Robin WIMARK Ski-Doo HAMRÅNGE MK 9509302
16 Tony PERSSON Lynx WOXNADALENS MK
33 Dagfinn ØSTBYHAUG Lynx TYDAL MK 7256892
35 Magnus SÄFSTRÖM Lynx BORLÄNGE SSK
41 Mac LILJENBERG Lynx TEAM WALLES MK Jockes Skoter Och Motor I Heby
50 Rasmus BRINK Lynx ÖSTERSUNDSSNÖSKOTERKLUBB 9316605
75 Jens NORDQVIST Ski-Doo LOFSDALNS SK Kw´s Motorservice 5242134
81 Mikael ROSENDAHL Ski-Doo SMK DALA Katalysatoråtrevinning 6252030
111 Mathias BOGG Independent VÄSTRA MK
 
Tjej
Nr Namn Skoter Klubb Team Transp. ID
1 Lina KAASALAINEN Lynx MALUNGS MK Www.sledtrax.se 6160952
21 Pauline WESTERBERG Polaris LIMA MS
22 Emma NILSSON Arctic Cat TEAM WALLES MK 6122874
31 Emilia DAHLGREN Arctic Cat TEAM WALLES MK Team Moror Och Fritid Funäsdalen
41 Johanna KARLSSON Ski-Doo TÅSJÖ SSK Teamkarlssonracing.se 7810057
88 Desiree STOLT Ski-Doo UAK Motorbolaget Umeå 0173921
109 Petra LINDEBORG Polaris LIMA MS Reveljracing/polarisscandinavia 8825079
311 Marica RENHEIM Lynx LIMA MS Team Renheim Snowcross 8170568
 


FÖRARE 1-2-3
Med mycket enkla steg kan du som förare anmäla dig till olika tävlingar direkt on-line. Det mesta är dessutom förifyllt

ARRANGÖR PUHH
Vi vet vilket jättejobb, inte minst administrativt, som ligger bakom varje tävling.

Nu kan du som arrangör skapa ett eget konto på raceanmalningar.se.

Efter det hanterar du hela tävlingsanmälan mycket enkelt! På mindre än 10 minuter har du skapat dig ett eget anmälningssystem med de kriterier som du vill visa, vi har automatiserat så det mesta faktiskt redan är ifyllt även för dig!

FULL KONTROLL
Som arrangörsadmin ser du själv vilka som anmält sig och det i realtid.

Du slipper en massa felaktiga anmälningar från förare som t.ex. felaktiga namn, startnummer mm då allt finns förifyllt.

Du godkänner själv de anmälningar som är gjorda.

När anmälningsavgiften är betald klickar du i ett okey, efter det skickas automatiskt ett e-postbrev till föraren att allt är som det ska med anmälan samtidigt uppdateras startlistorna helt automatiskt. En fin service för publik, förare och din egen arrangörsstab.